Probuďte v sobě tygřici, kobru nebo šelmu. Zacvičte si podle zvířat.

Už jste slyšely někdy tyhle pojmy? Animal flow, animal movie nebo také zuu, zaslechly, ale nevíte co přesně si pod tím představit?

Jde o zajímavý druh cvičení, který jak napovídají názvy, vychází z pohybů zvířat. Jde o pohyby na místě, v chůzi či běhu, které napodobují konkrétní zvířecí pohyby.

V čem je tohle cvičení jiné než to ostatní? Jednoduše by se dalo říct, že je prostě komplexní. Zaměřuje se na celé tělo, na horní i dolní polovinu těla. Pohyby jsou propojené ve všech směrech, nejen nahoru a dolů, nebo dopředu a dozadu, ale také do stran a navíc se připojí i rotační pohyby, úklony, překlápění a přenášení váhy. Zkrátka víceprostorové cvičení – 3D.

Myslíte si, že tohle cvičení je jen pro namakané sportovce, není to tak, protože právě v tomto cvičení se můžou najít úplně všichni, od začátečníků až po zdatné jedince.

Animal flow zlepšuje hned několik schopností a dovedností najednou, obratnost, sílu, koordinaci, pružnost ale i vytrvalost a pružnost. Zapojíte při tom svaly, o kterých jste ani nevěděli,  že je máte.  Je to zkrátka velmi komplexní cvičení, které při nejmenším stojí za vyzkoušení. )

A pokud jde o děti, zapojte je také a uvidíte, jak vás překvapí. Bude je to bavit, ale budou chtít cvičit zas a znovu a vtáhnou vás do hry.

Věřte, že cvičení není jednoduché a zaručeně se u něj zapotíte. Než se do cviků pustíte je nutné tělo na cvičení připravit – rozcvičit, zahřát, nejlépe dynamickou rozcvičkou…

Tempo cvičení si určete sami. Nejdůležitější je dbát na správné postavení všech částí těla. Pokud se budete soustředit na pomalé pohyby, dojde k rozvoji koordinace, pružnosti a statické síly. Při rychlých pohybech natrénujete výbušnou sílu, obratnost i vytrvalost.

Kde se dá cvičení provádět? Jednoduše tam, kde na to máte prostor, nejsou potřeba žádné speciální pomůcky, jde o práci s vlastním tělem a vlastní váhou. Cvičit můžete v tělocvičně ale klidně i na zahradě, na louce a třeba i v lese, kde na vás čekají přírodní překážky.

A teď vzhůru do zvířecího světa. Inspirace od nás na instagramu či facebooku #mamkynzoo.

Všechny následující cviky najdete ke shlédnutí ve formě videa #mamkynzoo.

Připravily jsme si pro vás nejčastější cviky či pohyby: 

  1. opičí sed, opičí skoky
  2. žabí skok
  3. medvědí chůze
  4. kačení chůze
  5. klokaní skoky
  6. krabí chůze
  7. protažení kraba

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *