Připravte se na porod! Recenze na báječnou knihu.

Připravte se na porod. To je hodně výstižná věta a doporučení, nad kterým by se měla každá nastávající maminka zamyslet.

Kniha Vulvou porodní asistentky od Alžběty Samkové je k přípravě na porod velmi skvělým průvodcem.

V knize najdete popsány a vysvětleny všechny možné momenty, otázky a nesrovnalosti, které v přípravě na porod můžete mít. Jsem kovaná spíše v oblasti stravování a výživy. V této oblasti jsem schopná si relevantní informace vyhledat. Mám proto ohromnou radost, že vznikla tahle kniha, která vám vše ohledně porodu a období předním a po něm shrne na jednom místě.

Líbí se mi v knize i pohled právě oné porodní asistentky, která s vámi na porodním sále pracuje. V knize najdete úžasné vysvětlení pohledu z druhé strany, ze zdravotního hlediska, na nás rodičky. Celkově se cítím více informovaná a v obraze. Pokud se s námi při porodu bude něco nečekaného dít, nebudu tak vystresovaná a budu vědět, jak se lékařů ptát.

Pokud by se jednalo o mé první těhotenství (a ne již třetí), rozhodně bych si našla svou soukromou porodní asistentku. Ne na domácí porod a ne aby mi nahrazovala vyšetření u lékařů, ale pro tu osobní a individuální péči. Měla bych tak stejnou osobu, která by o mých porodech věděla vše a provázela by mě každým dalším těhotenstvím a šestinedělím.

V každé fázi těhotenství a při blížícím se porodu mi vyskakuje spousta otázek, které porodní asistentka zodpoví. Vše vám vysvětlí, má na vás čas, žádný dotaz není hloupí, zkontroluje miminko a vy se cítíte lépe a sebevědomější. Je to ideální volba nežli shánění informací a nepravd na internetu. Ovšem v případě zájmu vás taková žena, které důvěřujete, může doprovázet i k porodu.

Kniha je opravdu skvělým průvodcem. Jak se připravit na porod, porodní proces, jak si napsat porodní plán, čím prochází dítě i maminka po porodu a mnohé další užitečné informace.

V knize jsou i hezké ilustrace.

Líbí se mi i odkazy na virtuální přípravu k porodu. Je důležité zvážit, jaké informační zdroje při své přípravě zvolíte. Lehce se vám pak stane, že nějakou myšlenku, obraz nebo příběh nedostanete z hlavy. V takovém případě zase paní Samková radí – volejte své porodní asistentce.

Maminky pojďme si shánět své porodní asistentky a ukažme jim, že jejich péči potřebujeme. Zlepší se tak postupně i naše zdravotnictví. Taková žena se může stát i naší rodinnou porodní asistentkou.

Knihu Vulvou porodní asistentky jednoznačně doporučuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *