Kosmetická poradna – ZIMA

 Čím se vyzbrojit na zimu, aby pleť ani zdraví nás maminek ani našich miminek netrpěly? Je nutné vyhýbat se v zimě hydratačním přípravkům?

Ať chcete, nebo ne, kvalitu vašeho života zkrátka do velké míry ovlivňuje i kvalita kosmetických produktů, které běžně používáme. Daleko více se o složení kosmetiky zajímáme, pokud máme děti a chceme je něčím natírat, čistit či jim prát oblečení.

Naše tělo je jako houba. Absorbuje až 60 % všeho, co na sebe namažeme, našplícháme nebo čím se umyjeme.

Dřívější doporučení opravdu znělo, že je v zimě potřeba používat na ošetření pleti bezvodé přípravky. Voda obsažená v hydratačním přípravku totiž měla zamrzat a poškozovat pleť. To je však mýtus.

V běžných dnech, kdy strávíte venku, několik desítek minut stačí jen o trošku mastnější přípravek, než jste zvyklí. Pokožka totiž v chladu produkuje méně mazu.

Bezvodé přípravky jsou vhodné pro velmi citlivou pleť, ve velkých mrazech a při dlouhém pobytu venku. Tuk totiž vytváří účinný ochranný film.

Pro všechny druhy pokožky včetně té zralé a i dětské je vhodný arganový olej. Obsahuje mnoho cenných složek, intenzivně vyživuje a pěstí a přitom se dá používat i na mladou a zánětlivou pokožku.

Rozhodně doporučujeme olej v bio kvalitě a bez zápachu.

Další možnosti je nanést pár kapek oleje do vlhké pleti a až pak použít krém.

Z hodně mastných až téměř bezvodých přípravků je toho na výběr hodně. Jednak to může být jakýkoli olej nanesený na mírně vlhkou pokožku – musíte vyzkoušet, který vám bude vyhovovat, jestli již zmíněný arganový, nebo třeba mandlový, kokosový, jojobový, avokádový, bambucké máslo…. Opět doporučujeme oleje v bio kvalitě.

Můžete vyzkoušet i Havlíkův přírodní zázrak. Tento krém se hodí na všechno – pomáda na rty, suché lokty a paty, do mrazu, na suchou pokožku…

Základem je makadamiový olej dále např. mateří kašička, med, včelí vosk, propolis…Výrobcem je Havlíkova přírodní apotéka, česká firma, která se inspiruje starými ověřenými recepturami.

A jestli máte chuť, napište nám do komentářů trochu inspirace. Co používáte vy pro sebe a čím mažete citlivou pleť svých dětí.

Dětské tělové máslo

Fakt skvělý produkt. Čistý tak, že se dá jíst, férový při výrobě k planetě, netestovaný na zvířatech, používají zelenou obnovitelnou energii. Příznivá cena a skvělá konzistence. Taky nesnášíte, když jsou krémy moc tuhé, hutné nebo moc vodové?

Jděte do něj!

Dětské tělové máslo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *