Adventní kalendář a balíček pro Mikuláše, proč ne? Ale zdravěji!

Blíží se čas adventu. Začneme chystat adventní kalendář nebo balíček pro Mikuláše. To co do něj naložíte vy, to můžete lehce ovlivnit. Ale co nadílka od babiček či samotného Mikuláše? Máte obavu z balíčku plného sladkostí, nachystejte balíčky i pro prarodiče a Mikuláše, tak aby to vyhovovalo vašim požadavkům. Věřte, že nakonec budou spokojení všichni a děti budou mít zdravější variantu nadílky. Předejte trapným situacím, kdy byste balíček nejraději švihla rovnou do koše, ale bylo by vám trapně kvůli dětem i kvůli dárci. Babičce ubyde starost, zda zase nekoupila něco špatného. Připravte tedy po domluvě balíček sama, tak aby obsahoval dobroty, ale zároveň splňoval vaše parametry.

Zároveň je možnost si udělat Mikuláše tento rok v duchu Zero waste a nedávat balíčky do sáčků a plastových pytlíků různých tvarů. Zkuste nadílku zabalit do látkového pytlíku nebo do krásně barevné kapsy na svačinu. Všechny tyto věci úžasné věci si můžete dle svého vkusu obhlédnout ZDE a objednávat na info@kuchynebezhranic.cz. Objednávat je však můžete jen do dnešní (středeční) půlnoci.

Co nakoupit místo lízátek, bonbonů, oplatků a čokoládových figurek, které čokoládu ani neviděly?

– Oříšky, klidně v čokoládě, ale vybírejte, nebo můžete koupit oříšky v karobu,

– Sušené ovoce, to nahradí bonbóny, ovoce je sladké a chutné (švestky, mango, sušený banán, meruňky, papája, …).

– Čerstvé ovoce je nedílnou součástí nadílky,

– Upečte sušenky, které navrstvíte na sebe, svážete šňůrkou a vložíte do pytlíčku je potřeba potěšit i oko,

– Nezapomeňte na čokoládu. Pokud nevěříte figurkám, kde je složení mnohdy napsané tak malým písmem, že se ani nedočtete, co vlastně osahuje, tak ty NEKUPUTE! Vyberte klasickou tabulku čokolády, o které víte, že obsahuje kakao. A pokud si dáte záležet, najdete v sortimentu i kvalitnější varianty figurek,

– Malý dáreček, který závěrem potěší každé dítko (šperk, omalovánku, malé autíčko, zvířátko do sbírky, huňaté ponožky…)

Jak je vidět, lze najít opravdu velkou škálu věcí, které jsou vhodnější než dva baličky bonbónů, oplatky s rádoby čokoládovou polevou a jiné průmyslové dobroty.

Pokud rády tvoříte, máme tipy i do adventního kalendáře, ten u nás udělá větší radost než balíček od Mikuláše. Do adventního kalendáře toho bude potřeba trošku víc, ale neznamená to, že budete potřebovat jednou tolik peněz. Jen je potřeba vše pečlivě rozdělit.

Děti dostanou většinou stejnou dávku co v jednom balíčku, jen je rozdělen do kapsiček, krabiček, sáčků, a dalších nápaditých obalů. Ale to už záleží jen na vás. Adventní kalendář nemusí obsahovat jen sladkosti a hračky ale může skrývat i tvořivé nápady nebo úkoly na tvoření, aj.

Do kalendáře se nám osvědčily drobnosti:

– Balené čajové pytlíčky.

– Ořechy ve skořápce, přiučí se, jak vypadá ořech, než se rozlouskne.

– Sušené ovoce zabalené po 2-3 kouscích.

– Sušenky, perníčky nejlépe po 1 kuse.

– Malé čokoládové dobroty (klidně i doma vyrobené čokolády).

– Obrázky k vymalování.

– Pastelky, fixy, gelové pera, gumy s obrázkem, které rozdělíme do jednotlivých kapsiček.

– Úkoly, které děti musejí v daný den splnit (namalovat obrázek, vyrobit přání, udělat dekoraci pro babičku a dědečka, vytvořit vánoční ozdobu z papíru, naučit se básničku, postavit sněhuláka, nakrmit zvířátka a ptáčky, půjčit knížku o vánocích a přečíst si pohádku, společné pečení, nápaditosti se zkrátka meze nekladou).

– Na každou neděli můžete přihodit něco většího, ale pořád drobnost – zvířátko, prstýnek, gumičky, sponečky, autíčko, část stavebnice, samolepka, tetovačka, …).

Do daného pytlíčku opravdu vkládejte s rozumem a na přeskáčku, zajistíte tím menší přísun sladkostí, ale každý den budou mít milé překvapení. Aby se vám kapsičky dobře plnili, nadělejte si 7 hromádek a střídejte, ořechy, omalovánky, čokoládu, čajík, úkoly, sušenky, drobnost a tak pořád dokola.

Přejeme vám krásný a pohodový advent!!!

Váš Mamkyn

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *